Haláli vígjáték – finisben a Betörő az albérlőm!

2019.11.16

Krimi is meg vígjáték is. Komédia, de gyilkosság készül. Hát lehet ennél meghökkentőbb és szórakoztatóbb kombináció? Nem nagyon. Miskolcon a Betörő az albérlőm!

A fekete humorban bővelkedő darab a nagy sikerű angol film színpadi adaptációja. A londoni ősbemutató és a Madách Színház bemutatója után Magyarországon a Miskolci Nemzeti Színházban láthatja a közönség a Londonban is hosszú sikerszériának örvendő krimivígjátékot.

A történet szerint Mrs. Wilberforce-hoz, a külvárosi idős asszonyhoz új bérlő költözik. Ám a Marcus professzorként bemutatkozó férfi valójában egy betörő, aki bandájával együtt most épp egy pénzszállító autót tervez kirabolni. Gyűléseiket Mrs. Wilberforce lakásán tartják, aki naivan elhiszi, hogy a bérlője és barátai egy amatőr vonósnégyes tagjai, és még örül is, hogy a házát rendszeresen megtölti a muzsika - persze, magnóról. A bűntényben a bandatagok fontos részt szánnak Mrs. Wilberforcenak, aki szándéka ellenére hátráltatja a rablást. Az egytől- egyig zakkant figurákból álló csapat ezért úgy dönt, elteszik láb alól a hölgyet.

Keszég László rendező parádés szereplőgárdát válogatott össze: Máhr Ági mint Mrs. Wilberforce, a banda tagjai: Fandl Ferenc, Bodoky Márk, Harsányi Attila, Salat Lehel, Feczesin Kristóf, valamint Horváth Alexandra mint Mrs. Tromleiton és Konfár Erik mint McDonald őrmester.

Egy héttel a premier előtt belestem az egyik próbára, ahol sűrítve kaptam is egy képet arról, milyen előadásra lehet majd számítani. Volt itt dühkitörés, furfangosság, őrület és persze: humor. Utóbbi nem mindig a szavak szintjén jelent meg: egy röpke mozzanat csupán, ahogy Bodoky Márk a nagy elhatározásból egy szempillantás alatt bizonytalankodásba csap át, mégis ez az egyik, ami nagyon megmaradt bennem.

A másik Fandl Ferenc és Feczesin Kristóf kettősének egyik jelenete. Utóbbi lazasága valahogy nagyon passzol a nyúlánk termetéhez és határozott hangjához, előbbi higgadtságától pedig a vér is megfagy az emberben. Szó szót követ, és azt vesszük észre, hogy az egyik pillanatban még a könny csordul ki a szemünk sarkából a nevetéstől, a másikban pedig ugyanez a könny megdermed, és ha tudna, visszakúszna a szemünk gödrébe.

Feczesin Kristóf a szedett-vedett vonósnégyesről mesélt. – Mindegyikük eszméletlenül különböző; van a szinte teljesen „debil” karaktertől kezdve az ideggyenge, enyhén transzvesztita hajlamú illetőig, aztán ott a rendkívül tisztaságmániás narkófüggő és egy késmániás árva gyilkos – meséli a színművész. Ehhez a négyeshez jön még Fandl Ferenc karaktere, Marcus professzor, na meg persze Mrs. Wilberforce:

Máhr Ági Mrs. Wilberforce-a egy igazi tünemény, de vajon hihetünk az ártatlan, teakínálgató kedves hölgynek? Nos, ehhez látni kell az előadást, melyet november 22-én mutatunk be a Kamaraszínházban 

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el